Wielu smakoszy miodu z maliną nie wie zbyt dużo na temat sposobu powstawania tego smakołyku i jego właściwości zdrowotnych. A tymczasem nie jest on wcale tylko pyszną przekąską. Sprawdź, dlaczego warto mieć w domu miód z maliną i dowiedz się, czy naprawdę możesz go zrobić samodzielnie?
Spis treści:
- Na co dobry jest miód z malinami?
- Jak zrobić miód z malinami?
- Miód maliną liofiozowaną. Sklep z miodami.
- Czy miód z malinami to malinowy miód?
Miód z maliną to połączenie najczęściej pszczelego miodu nektarowego z tymi owocami w liofilizowanej postaci. Możesz kupić go w wielu sklepach internetowych i stacjonarnych, a nawet w niektórych marketach. Pamiętaj jednak, że prozdrowotne właściwości tego smakołyku zależą wyłącznie od jakości poszczególnych składników. Dowiedz się więcej o miodzie z malinami.
Na co dobry jest miód z malinami?
Miód z maliną zawiera wszystkie prozdrowotne składniki prawdziwego, nektarowego miodu, wzbogacone dużą dawką witaminy C, potasu, magnezu i wapnia. Maliny same w sobie działają napotnie i wzmacniają organizm w walce z sezonowymi infekcjami. W połączeniu z miodem stają się istną bomba witaminową.
Dlatego właśnie miód z malinami warto stosować podczas przeziębienia, a nawet profilaktycznie wiosną i na jesień. Wykazuje on działanie przeciwgorączkowe, antybakteryjne i antywirusowe. Odżywia organizm w stanach obniżonej odporności i… doskonale smakuje 🙂
Jak zrobić miód z malinami?
Wielu klientów pyta nas, jak zrobić miód z malinami w domu? Wyjaśniamy wtedy, jak robimy miód z maliną w naszej pasiece. Otóż wysokiej jakości miodem nektarowym, najczęściej wielokwiatowym, ostrożnie zalewamy liofilizowane maliny.
Liofilizacja to proces konserwacji polegający wyłącznie na suszeniu np. owoców bez dodawania żadnych obcych substancji. Dzięki temu liofilizowane maliny zachowują całe bogactwo witamin i składników odżywczych.
A czy można do miodu dodać świeżych malin, zamiast liofilizowanych? Teoretycznie tak, ale świeże maliny mają tendencję do samoistnej fermentacji. Może się więc okazać, że proces ten zepsuje miód, a wtedy cały słoiczek będzie nadawał się tylko do wyrzucenia. Jeżeli natomiast chodzi o proporcje, to na drodze eksperymentów odkryliśmy te najbardziej smakowite, czyli 98% miodu i 2% malin.
Miód z maliną liofilizowaną. Sklep z miodami.
Pyszny i zdrowy prawdziwy miód z maliną możesz kupić w naszym sklepie internetowym. Oprócz klasycznego wielokwiatowego, przygotowaliśmy także delikatny rzepakowy miód z malinami. Ich działanie jest podobne, ale ten drugi produkt polecany jest szczególnie ze względu na właściwości osłaniające wątrobę i żołądek, przeciwbakteryjne i antygrzybiczne oraz łagodny smak rzepakowego miodu.
Sprawdź naszą ofertę, w której znajdziesz także inne gatunki pysznych, naturalnych miodów prosto z naszej pasieki. Oferujemy wyłącznie własne miody, bez dodatków produktów innych pszczelarzy, dlatego niektóre gatunki bardzo szybko znikają z naszego sklepu. Pospiesz się, jeśli chcesz kupić te najzdrowsze pszczele miody.
Czy miód z malinami to malinowy miód?
W ramach podsumowania wyjaśnimy, czy miód z maliną i miód malinowy to określenia tego samego produktu. Otóż nie. Pierwszy wytwarza bowiem człowiek, dodając owoce do miodu. Natomiast malinowy miód produkują pszczoły z nektaru zebranego z kwiatów malin.
Malinowy miód ma działanie zbliżone do samych malin, czyli napotne oraz rozgrzewające, i podobnie, jak te owoce, doskonale wspomaga organizm w walce z przeziębieniem. Ten gatunek miodu jest jednak stosunkowo rzadki. Bez dodatków posiada złocistą barwę, a wzbogacony malinami, staje się różowy. Największą wadą miodu malinowego jest jego wysoka kaloryczność, która wynika z zawartości dużej ilości naturalnych cukrów. Jeżeli jednak będziesz miał możliwość zakupu prawdziwego malinowego miodu, nie wahaj się ani chwili, bo na pewno będziesz zadowolony z jego smaku.