Król miodów:
miód faceliowy

Pszczelarze nazywają ten gatunek miodem królów, ponieważ powstaje z nektaru wyjątkowo miododajnej rośliny – faceli. Kwitnie ona na błękitno i posiada przyjemny, ziołowy aromat.  A faceliowy miód posiada mnóstwo leczniczych właściwości.

Pyszny, kwiatowy miód faceliowy prosto z pasieki

Nasz miód faceliowy jest jasnożółty i ma łagodny smak oraz charakterystyczny ziołowy aromat. Zawiera enzymy inwertazy, diastazy oraz oksydazy glukozowej, które hamują rozwój bakterii, grzybów i pierwotniaków. Dodatkowo również witaminy z grupy B oraz witaminę C, co sprawia, że warto go spożywać podczas infekcji górnych dróg oddechowych, aby złagodzić ich przebieg i skrócić czas choroby.

Miód faceliowy wspomaga układ krążenia

Wspomóż krążenie
oraz usuwanie toksyn

Miód faceliowy wspomaga odtruwanie organizmu, dlatego często sięgają po niego osoby palące tytoń i spożywające duże ilości kawy lub alkoholu. Ponadto wspomaga leczenie nadciśnienia tętniczego i innych chorób układu krążenia (w tym miażdżycy i niewydolności serca). Pomaga również na astmę oskrzelową. 

Oprócz miodu faceliowego…

Pyszny, naturalny i zdrowy miód faceliowy czeka na Ciebie w naszej Pasiece. Oprócz niego możesz też wybrać inne produkty naszych zapracowanych pszczółek, aby wspólnie z bliskimi cieszyć się bogactwem smaków i właściwości leczniczych tych naturalnych skarbów.

Blog ociekający miodem

Dowiedz się więcej o wpływie miodu na Twój organizm. Poznaj zaskakujące fakty o pszczołach. Odkryj, jak wyglądają prace w pasiece. To wszystko i wiele więcej znajdziesz na naszym ociekającym miodem blogu.