Miód wielokwiatowy.
Bogactwo natury dla Ciebie

Pszczoły wytwarzają ten gatunek miodu z pyłku bardzo wielu roślin, dzięki czemu każdy miód wielokwiatowy charakteryzuje się niepowtarzalnym smakiem. Z tego powodu często próbuje się go podrabiać. Na szczęście w Pasiece u Karola zawsze kupisz wyłącznie prawdziwy i naturalny miód wielokwiatowy. 

Naturalny miód wielokwiatowy:
jasny na wiosnę i ciemniejszy latem

Miód wielokwiatowy wytworzony wiosną jest jaśniejszy i posiada delikatniejszy smak. Natomiast ten wyprodukowany przez pszczoły latem jest ciemniejszy i bardziej aromatyczny. Wykazuje działanie antyalergiczne, przeciwmiażdżycowe. Korzystnie wpływa na trawienie, ciśnienie krwi oraz wzmacnia odporność.

Miód wielokwiatowy uwielbiają dzieci

Miód tysiąca kwiatów uwielbiają dzieci

Łagodny smak delikatnego miodu wielokwiatowego uwielbiają zwłaszcza dzieci. Warto im go podawać, ponieważ miód tysiąca kwiatów zawiera między innymi cenne pierwiastki i witaminy: magnez, wapń, żelazo, krzem i fosfor, witaminy A, C, B12, niacynę, tiaminę.

Doskonale wspomaga walkę z przeziębieniami i leczenie chorób górnych dróg oddechowych, ale bywa także stosowany w schorzeniach wątroby i pęcherzyka żółciowego.

Prawdziwy miód wielokwiatowy i wiele innych produktów od pszczół

W Pasiece u Karola kupisz ten przepyszny miód tysiąca kwiatów, ale obok niego znajdziesz także inne gatunki miodów oraz produkty pszczelarskie. Poznaj je wszystkie i sprawdź ich lecznicze właściwości.

Blog ociekający miodem

Dowiedz się więcej o wpływie miodu na Twój organizm. Poznaj zaskakujące fakty o pszczołach. Odkryj, jak wyglądają prace w pasiece. To wszystko i wiele więcej znajdziesz na naszym ociekającym miodem blogu.