Propolis, czyli kit pszczeli

Chociaż kitem pszczelim nasze pracowite owady “tylko” uszczelniają ule na zimę, zawiera on kilkaset aktywnych substancji, które pozytywnie wpływają na organizm człowieka. Wykorzystywany prawdopodobnie już przez starożytnych Greków i Persów, dziś może pomóc Tobie oraz Twoim bliskim.

Jak wygląda propolis
z Pasieki u Karola?

Propolis składa się z drzewnej żywicy oraz wydzielin, produkowanych przez gruczoły pszczół. W temperaturze pokojowej posiada gęstą konsystencję i jest lepki. W zależności od rodzaju materiału roślinnego oraz rasy pszczół, które go wytworzyły, propolis może przybierać barwy od żółtego przez pomarańczowy i czerwony do brunatnego. Niekiedy jest także szary, ciemnozielony lub nawet czarny.

Propolis to naturalna multiwitamina

Ponad 300 bioaktywnych
składników propolisu

Kit pszczeli zawiera ponad 300 składników o dobroczynnym wpływie na Twój organizm. Chodzi przede wszystkim o związki fenolowe, flawonoidy, żelazo, mangan, fosfor, miedź, krzem, selen, magnez, kobalt, cynk, prowitaminę A oraz witaminy B1, B2, B5, B6, C, D i E. 

Oprócz właściwości antywirusowych, propolis posiada także działanie regenerujące, które obejmuje nawet uszkodzenia wątroby.

Propolis to tylko jeden z wielu skarbów naszych pszczół

W Pasiece u Karola znajdziesz nie tylko leczniczy kit pszczeli, ale także prawdziwe, pyszne miody i inne naturalne wytwory pszczelej pracy. Sprawdź, jak wiele Ty i Twoi bliscy możecie zyskać, stosując produkty z naszej pasieki.

Blog ociekający miodem

Dowiedz się więcej o wpływie miodu na Twój organizm. Poznaj zaskakujące fakty o pszczołach. Odkryj, jak wyglądają prace w pasiece. To wszystko i wiele więcej znajdziesz na naszym ociekającym miodem blogu.