Wosk dziewiczy dobry nie tylko na problemy skórne

Substancje zawarte w wosku dziewiczym wykazują działanie antybiotyczne, antynowotworowe, regenerujące, przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, antywirusowe i przeciwgrzybiczne. Regulują podział komórek skórnych, stymulują tworzenie się nabłonka i zauważalnie przyspieszają gojenie się ran.

Wosk dziewiczy
z prywatnej pasieki

Wosk wydzielają gruczoły pszczół, ponieważ substancja ta niezbędna jest owadom do budowy plastrów w ulu. Do celów leczniczych stosuje się wyłącznie wosk z plastrów jeszcze niezaczerwionych przez pszczele matki. To właśnie najwyższej jakości, dziewiczy wosk pszczeli, o barwie białej, jasnożółtej lub żółtej.

Lecznicze wykorzystanie  pszczelego wosku

Lecznicze wykorzystanie
pszczelego wosku

Z pszczelego wosku przygotowuje się przede wszystkim lecznicze maści, które pomagają w przypadku ropiejących ran, wyprysków, wrzodów i czyraków. Preparaty tego rodzaju można stosować również podczas atopowego zapalenia skóry oraz wielu innych schorzeń, np. łuszczycy.

Wosk dziewiczy i inne pszczele produkty

Jeżeli szukasz naturalnych i prawdziwych produktów pszczelich o silnych właściwościach leczniczych, sprawdź całą naszą ofertę. Znajdziesz w niej pyszne miody oraz inne pszczele skarby.

Blog ociekający miodem

Dowiedz się więcej o wpływie miodu na Twój organizm. Poznaj zaskakujące fakty o pszczołach. Odkryj, jak wyglądają prace w pasiece. To wszystko i wiele więcej znajdziesz na naszym ociekającym miodem blogu.